ИГРАЈ ЗА ЕНЕРГИЈУ

KARI931528.03.2019.г.реализована је радионица са 36 ученика седмог разреда,у организацији ГИЗ-БЕТ ,едукативно-креативна кампања ,,ИГРАЈ ЗА ЕНЕРГИЈУ,,
После уводне презентације о уштеди енергије у свим животним оклностима,ученици су добили мајице и комплете игрице-сличне монополу,са картонима где је на полеђини постављено питање на које ученик-група која да тачан одговор осваја одређени број бодова-исказан као ЕТА.
Једно од питања је-Не водиш рачуна о енергетској ефикасности твоје куће и расипаш енергију кроз неизоловане зидове и подове,неквалитетне прозоире и спољна врата.Овакво понашање те кошта 3 ЕТЕ.
Коцкицом од јамба ,ученик у групи започиње игру,и ко сакупи највише бодова-ЕТА,тај је победник.
Деца ,ми едукатори смо уживали.Било је ово једно ново искуство,где су ученици могли да провере и своја знања из физике,хемије,математике.