HAPPY EASTER

25.04.2019. Happy Easter – Lesson 2 – Arts and crafts (Making an Easter card – following instructions) На часу енглеског језика I и II разреда, ученици су правили ускршње честитке у облику пилета. Поред вежбања самих израза жеља и честитки на енглеском језику које се користе на дан овог празника и развијања њихових моторичких вештина, ученици су се лепо забавили и дружили.

Engleski jezik prvaciHappy EsterEngleski jezik drugaci

НА ЧАСУ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА У 2-1 И 2-4

На часу енглеског језика 26.03.2019. Project 6(Let’s make a town!)

На часовима утврђивања наставне јединице ”Places” у одељењима II-1 и II-4 ученици су од картонских кутијица и папира у боји правили макете градова.

Часу је поред наставнице енглеског језика присуствовала и учитељица која је помагала ученицима и предметном наставнику у самом практичном раду и утврђивању дате наставне јединице.

Engleski jezik. 2. razredProjektna nastava

ПРОЈЕКТНА НАСТАВА У 1-4

25.03.2019. Project 1 - CLIL – Maths. Одржан је час пројектне наставе у одељењу I4,. Ученици су правили постер са бројевима 1 -10. Ученици су исписали бројеве на папирима у боји, а затим исекли. На часу су бројеве украшавали са перлицама и лепили на постер који је затим изложен на зиду учионице. Часу је присуствовала и помагала учитељица Јасмина Луко.

Brojevi 1-4

Engleski brojevi 1-4

RADIONICA NA ČASU: Let's make a fruit salad

Učenici 4/2 su doneli voće koje smo iskoristili kako bismo usvojili pojmove za voće na engleskom jeziku. Potom smo razgovarali o tome šta je zdrava ishrana(healthy diet). Najsladji i najzanimljiviji deo časa je svakako voćna salata( fruit salad) koju smo napravili od njihovih voćkica.

Na času engleskog jezika

PROSLAVA SVETOG PATRIKA

17.03.2019.godine smo u okviru sekcije engleskog jezika proslavili Dan Svetog Patrika (St. Patrick's Day). Ovaj praznik se obeležava u Irskoj, a karakteristični simboli su detelina, duga, ćup sa zlatom i naravno zelena boja.

Učenici 4-3 su naučili nešto novo o britanskoj kulturi i ujedno su se lepo zabavili kroz kreativno-edukativnu radionicu na času sekcije.

Sveti patrikimage4 1Sv. Patrik

СЕКЦИЈА ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА НА БАЗАРУ

Sekcija engleskog jezika je učestvovala u novogodišnjem bazaru koje je organizovan 26.12.2018, godine u našoj školi. Učenici 3/2 su u okviru sekcije pravili kapice irvasa, deda mraziće od kartonskih tanjirića, čestitke i novogodišnje kapice dok su učenici 4/3 pravili sneška od plastičnih čaša, male figurice sneška od loptica za stoni tenis i irvase. Nastavnice se zahvaljuju učenicima koji su uložili trud i svojim radovima doprineli uspehu bazara.
trece dva engleskiTrece  dvaČETVRTO TRISneskotrece dva bazar

Дан захвалности 2018.

Thanksgiving day

Djaci naše škole su imali priliku da nauče još nešto novo o kulturi engleskog govornog područja. Thanksgiving day (Dan zahvalnosti) obeleželen je 22.11. postavljanjem ukrasa koje su pripremili učenici 3/2 i 4/3 u okviru sekcije engleskog jezika. Pored tradicionalih namirnica koje se koriste za ovaj praznik, ćurke i bundeve, učenici su iskazali i svoju zahvalnost na porukucama.

Dan zahvalnosti-pano

HALLOWEEN 2018

HALLOWEEN

Danas, 31.10. smo u našoj školi obeležili Halloween(Noć veštica) u okviru sekcije engleskog jezika. Učenici 3/2 i 4/3 su za svoje drugare pripremili razna iznenadjenja i poklone.

Nastavnice engleskog jezika se zahvaljuju kreativnim učenicima sa sekcije, ali i svim ostalim učenicima koji su učestvovali u današnjem druženju.

HalloweenSekcija engleskog jezika 2Sekcija engleskog jezikaSekcija engleskog jezika 1