RADIONICA NA ČASU: Let's make a fruit salad

Učenici 4/2 su doneli voće koje smo iskoristili kako bismo usvojili pojmove za voće na engleskom jeziku. Potom smo razgovarali o tome šta je zdrava ishrana(healthy diet). Najsladji i najzanimljiviji deo časa je svakako voćna salata( fruit salad) koju smo napravili od njihovih voćkica.

Na času engleskog jezika

PROSLAVA SVETOG PATRIKA

17.03.2019.godine smo u okviru sekcije engleskog jezika proslavili Dan Svetog Patrika (St. Patrick's Day). Ovaj praznik se obeležava u Irskoj, a karakteristični simboli su detelina, duga, ćup sa zlatom i naravno zelena boja.

Učenici 4-3 su naučili nešto novo o britanskoj kulturi i ujedno su se lepo zabavili kroz kreativno-edukativnu radionicu na času sekcije.

Sveti patrikimage4 1Sv. Patrik

СЕКЦИЈА ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА НА БАЗАРУ

Sekcija engleskog jezika je učestvovala u novogodišnjem bazaru koje je organizovan 26.12.2018, godine u našoj školi. Učenici 3/2 su u okviru sekcije pravili kapice irvasa, deda mraziće od kartonskih tanjirića, čestitke i novogodišnje kapice dok su učenici 4/3 pravili sneška od plastičnih čaša, male figurice sneška od loptica za stoni tenis i irvase. Nastavnice se zahvaljuju učenicima koji su uložili trud i svojim radovima doprineli uspehu bazara.
trece dva engleskiTrece  dvaČETVRTO TRISneskotrece dva bazar

Дан захвалности 2018.

Thanksgiving day

Djaci naše škole su imali priliku da nauče još nešto novo o kulturi engleskog govornog područja. Thanksgiving day (Dan zahvalnosti) obeleželen je 22.11. postavljanjem ukrasa koje su pripremili učenici 3/2 i 4/3 u okviru sekcije engleskog jezika. Pored tradicionalih namirnica koje se koriste za ovaj praznik, ćurke i bundeve, učenici su iskazali i svoju zahvalnost na porukucama.

Dan zahvalnosti-pano

HALLOWEEN 2018

HALLOWEEN

Danas, 31.10. smo u našoj školi obeležili Halloween(Noć veštica) u okviru sekcije engleskog jezika. Učenici 3/2 i 4/3 su za svoje drugare pripremili razna iznenadjenja i poklone.

Nastavnice engleskog jezika se zahvaljuju kreativnim učenicima sa sekcije, ali i svim ostalim učenicima koji su učestvovali u današnjem druženju.

HalloweenSekcija engleskog jezika 2Sekcija engleskog jezikaSekcija engleskog jezika 1

ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА 2018

ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

Dan jezika

Савет Европе је 2001. год. увео обележавање Европског дана језика. Сваког 26. септембра се обележава овај дан са жељом да се млади људи заинтересују за учење страних језика.

Ове године 26. септембра је отворен и програм под називом „Иванини дани“ у знак сећања на нашу драгу колегиницу Ивану Ванић Савић која није више са нама. Програм обухвата више културних дешавања у трајању од месец дана, као што су: изложбе за децу, разна предавања и завршна свечаност 29.10.2018.год. када ће се доделити награде победницима литерарног и ликовног конкурса.

Наша школа је поводом обележавања Европског дана језика организовала богат програм за ученике.

Опширније: ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА 2018

ДАН ЗАХВАЛНОСТИ

Thanksgiving day

Дан захвалности (енгл. Thanksgiving) је традиционални северноамерички празник, који се слави у оквиру жетвених празника. Ове године празник се обележава 23.новембра у САД, а ученици III и IV разреда наше школе заједно са наставницама енглеског језика су украсили пано у холу школе и исписали поруке на енглеском језику на којима су навели за шта су они све захвални. Ученици су се радо одазвали овом занимљивом задатку и наставнице енглеског језика су поносне на њих и захваљују им се на исказаном интересовању и залагању.

image1 4

Опширније: ДАН ЗАХВАЛНОСТИ

HALLOWEEN

Hаlloween

У оквиру секције енглеског језика у којој учествују ученици 4. разреда, 31.10. смо обележили Halloween (Ноћ вештица). Уз пано са страшном причом који су направили ученици 8. разреда, чланови секције су имали прилику да украсе бундевице и искажу чега се то они плаше. То су засладили бомбонама уз познату реченицу "Trick or Treat". Похвале за ученике 4. резреда који су исказали креативност и знање енглеског језика.