ОБАВЕШТЕЊЕ о упису ученика у I разред за школску 2023/2024. годину

Упис ученика у први разред школске 2023/24. године обављаће се од 03. априла до 31. маја 2023. године сваког радног дана путем е-уписа (термин пријављивања биће познат након обавештења надлежног министарства).

У I разред школске 2023/24. године уписују се деца која до 31. августа 2023. године пуне 6 година и 6 месеци, а највише 7 година и 6 месеци, односно деца рођена од 1. марта 2016. године до 28. фебруара 2017. године.

Под посебним условима, у први разред могу да се упишу и деца која до 31. августа 2023. године пуне 6 до 6 година и шест месеци, односно деца рођена од 1. марта до 31. августа 2017. године. Пријављивање и тестирање ове деце врши се код психолога од 03.априла 2023.године.

У ОШ Зага Маливук“ могу да се упишу деца која имају пребивалиште на подручју школе.

Са подручја друге школе може да се упише ако школа има просторних могућности и потребно је да родитељ/други законски заступник поднесе писану молбу школи. Образац молбе је потребно попунити и доставити на мејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..

Родитељи/други законски заступници приликом уписа не подносе документа (Уверење о завршеном припремном предшколском програму школи се доставља накнадно).

Извод из матичне књиге рођених, потврду о пребивалишту детата и лекарско уверење (потврда о здравственој способности детета за упис у школу) прибавља школа приликом е-уписа (електронским путем из службених евиденција РС), а на основу писане сагласности родитеља/другог законског заступника (школи се стављају на увид лична документа са јмбг за дете и једног родитеља).