Evropski dan jezika

Najpre je u holu škole otvorena izložba učeničkih radova na kojoj su predstavljene zemlje Evrope.

Učenici su na taj način svojim vršnjacima dočarali najzanimljivije detalje evropskih država i jezika.

Tema ovogodišnje proslave je Prijateljstvo. Tokom časova, učenici su na više jezika, kroz recitacije, skečeve, pesmu, narativne tekstove i interaktivne igrice istakli važnost višejezičnosti. Učestvovali su svi učenici od prvog do osmog razreda.

U našoj školi deca uče engleski kao obavezan i francuski kao izborni predmet, ali su se danas na različite načine mogli čuti i drugi jezici, kao što su: nemački, ruski, španski, italijanski i drugi.

Cilj je da se ukaže na lingvističko bogatstvo, značaj upoznavanja različitih kulturnih baština uz učenje stranih jezika, ali i na važnost očuvanja maternjeg jezika, kulture i tradicije.