Дигитални правопис

У данашње време када се свакодневни живот све више преместио на дигиталне мреже, важно је да покажемо да је култура и образовање подједнако важно – како на улици, парку, јавним местима, тако и у дигиталном свету.

Тим поводом у оквиру чаова српског језика са ученицима петог и шестог разреда обележен је Дан словенске писмености и културе. Ученици су упознати са важећим правилима комуницирања и писања на интернету, а затим су учествовали у квизу – Правилно је..., када су одмерили усвојена знања из ове области.
Важно је како говоримо и пишемо – уколико не водим рачуна о томе, људи нас могу сматрати да и нисмо баш тако образовани.