Број ученика: 43
Секција домаћинства започела је са радом први пут ове године са три одељења петог разреда (5/1, 5/2 и 5/3) и ученици су показали велику заинтересованост за нову секцију. Предметни наставник је професор српског језика, Биљана Ристић.
Током године посећеност часова је била врло учестала и ученици су се радовали сваком часу. Настава је била и теоријска и практична и обрађени су разнолики садржаји.
Током другог полугодишта бавили смо се следећим темама: гајење и производња воћа и поврћа, писање рецепата, припремање млечних напитака, слатка и слана јела, стари занати Србије, предузетничке идеје, одевање, кућни ред, одржавање одевних предмета и обуће. Приликом обраде ових тема ђаци су упознати са процесом узгајања хране, који пут пређе воће или поврће од семена до нашег стола, какав је квалитетан процес производње, како да избегну ,,прскано“ воће и поврће и шта је органска производња, али и како елиминисати пестициде у кућним условима; посебан осврт имали смо на врсте гљива, како разликовати отровне од јестивих печурака; научили су који се производи могу добити од млека и на који начин, како се то некада радило, а како данас, уз помоћ машина; упознати су са културом и правилима одевања у зависности од прилике и места на које су се упутили; предочена су им правила кућног реда и важност поштовања истих; предлагане су разне предузетничке идеје и путеви да се спроведу у дело. На тај начин је остварена једна од компетенција за целоживотно учење. Поред тога, практичне лекције које ће им бити корисне за живот биле су и оне о одржавању гардеробе и обуће. У сарадњи са наставницом француског, у оквиру пројектне наставе, ученици су осмишљавали слане и слатке рецепте које су касније полазници секције француског језика преводили на француски. Заједнички рецепти сабрани су у једну оригиналну књигу рецепата. Ученици су снимали како припремају јела на ,,Тик-току“, што им је било посебно интересантно. Снимке смо поделили на инстаграм страници школе, као и на сајту како бисмо будуће ученике заинтересовали за секцију домаћинства. Упознавали смо се и са старим занатима Србије, што се показало као веома занимљиво. Израђени су и панои, који су изложени у ходнику школе као још један вид промоције секције.